Rymowanki maluszka. Lata osa koło nosa - recenzja

„Rymowanki maluszka. Lata osa koło nosa"


Wydawnictwo: Wilga
Wiek testowanego dziecka: od 8 miesięcy
Ocena: 5/5

Opinia:
  

„Lata osa koło nosa" to ciekawa pozycja Wydawnictwa Wilga z serii Rymowanki dla maluszka. Zawiera pięć rymowanek, moje dziecko uwielbiało każdą z nich:

  • Lata osa koło nosa
  • Idzie rak
  • Wpadła gruszka do fartuszka
  • Jedzie pociąg
  • Krasnoludki

Jest to może mała i niepozorna, ale nieoceniona pozycja w biblioteczce małego dziecka. Rymy wpadają w ucho, niektóre rymowanki można połączyć z gestami albo śpiewem. Zawierają onomatopeiczne dźwięki stymulujące rozwój mowy i ciekawiące małe dziecko. Ta książka to dla nas absolutny hit! Praktycznie nie ma wad, a do tego jest poręczna i nie kosztuje zbyt wiele na tle innych książeczek dziecięcych. 


Pierwsza rymowanka, oprócz tego, że ma wpadające w ucho rymy, jest doskonała do wskazywania części ciała i nauki przez zabawę.Drugą rymowankę o raku można połączyć z ruchami palców po ciele dziecka, co u mojej córki wywoływało egzaltację i śmiech już od wczesnych miesięcy. Córka uwielbiała „Idzie raka" po skończeniu 5-6 miesięcy życia.

„Wpadła gruszka do fartuszka" nawiązuje do owoców jedzonych przez dzieci, przez co chętnie słuchają rymowanki.
„Jedzie pociąg" było naszym onomatopeicznym hitem przed nadejściem ery Pucia. W wieku 10-11 miesięcy było absolutnym hitem tej małej książeczki.
„Krasnoludki" również wywołują entuzjazm. Mamy też ich muzyczną wersję na jednej z płyt, o której pisałam tutaj: Rymowankę można więc czytać-śpiewając, pracując nad rytmicznością dziecka. Zalety Wady
Ciekawe klasyczne rymowanki Brak, książka idealna
Ładne ilustracje
Niewielki rozmiar, perfekcyjne w podróży

Prześlij komentarz

0 Komentarze