Disney: Ciekawski bobas. Razem - recenzja

Tytuł: Ciekawski bobas. Disney Razem

Wydawnictwo: AMEET

Wiek testowanego dziecka: od 4 miesięcy

Ocena: 5/5


Opinia:

Ta malutka książeczka należała do naszych ulubionych w pierwszym roku życia córki. W bardzo prosty i przyjemny sposób łączy trzy rzeczy, które są istotne dla rozwoju najmłodszych, gdyż zawiera:

  • rymowanki
  • dźwiękonaśladowcze wyrażenia
  • zdjęcia dzieci

Tę niepozorną książeczkę dostałam w spadku od jednej z siostrzenic i nie miałam wobec niej wielkich oczekiwań, ale niemal od razu podbiła nasze serca. 

Krótkie wierszyki są niezwykle rytmiczne i wpadają w ucho. Dziecku bardzo podobają się onompatopeje, np, ram pam pam" czy też ciuch ciuch ciuch", które można połączyć z gestami. 

Ponadto, małe dzieci zazwyczaj są zafascynowane twarzami. Wzrok dziecka rozwija się tak, że najpierw dostrzega kontrasty (o czym pisałam we wcześniejszym wpisie https://polskamamazagranica.blogspot.com/2020/08/jaka-ksiazke-kupic-noworodkowi-postaw.html) oraz twarze. Oczywiście, najistotniejsza dla malucha jest twarz mamy i taty, ale fascynują je również twarze innych osób, w tym innych bobasów. Seria Disney Baby na tym bazuje, bo oprócz rysunków nawiązujących do postaci z bajek Disneya przy każdej rymowance znajduje się inne dziecko. Zdjęcia przedstawiają dziewczynki i chłopców o różnych kolorach skóry, co bardzo mi się podoba, bo zapewne wiele dzieci może się z tymi obrazkami utożsamiać. Zdjęcia nie są wyglądają na pozowane, ma się wrażenie naturalności. 


Dzięki temu, że nasze pociechy już od wczesnych miesięcy życia dostrzegają twarze, myślę, że książeczkę można pokazywać młodszym dzieciom niż wynikałoby to z rekomendacji na okładce (+9 miesięcy). Starsze dziecko bardziej doceni sam wierszyk, młodsze skupi się na zdjęciach i rytmicznych powtórzeniach.

Książka ta należy do naszych ulubionych już od kilku miesięcy i nic nie wskazuje na to, że przestaniemy ją czytać. Szczerze ją polecam! Chciałam kupić kolejne pozycje z tej serii, ale wydaje mi się, że przestały być one drukowane, bo są niedostępne w internetowych księgarniach. Widziałam, że używane kopie można kupić na allegro. Jeżeli wiecie, gdzie jeszcze można dostać pozycje z serii Disney Baby, napiszcie proszę. Ta książka zdecydowanie warta jest zachodu, nawet jeśli o jej zdobycie trzeba się trochę postarać. Osoby mieszkające w Polsce będą mogły zapewne znaleźć ją w bibliotekach.

Prześlij komentarz

0 Komentarze