Płyta 'Przedszkolne nutki. Piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym' - recenzja

Przedszkolne nutki. Piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym" 


Wydawca: CEBP
Ocena: 4/5 

Opinia:

„Przedszkolne nutki. Piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym" to zbiór 20 piosenek o życiu przedszkolaka. Wydanie w formacie płyty zawiera nie tylko nagrania muzyczne, ale i małą książeczkę z tekstami piosenek. Myślę, że szczególnie w przypadku płyt dla dzieci takie rozwiązanie jest pomocne. Jednak nie za często się zdarza, żeby do płyt dołączone były słowa piosenek, więc jest to zdecydowanie plus tej publikacji (kliknijcie w zdjęcia, żeby je powiększyć)

Piosenki zostały przygotowane we współpracy z nauczycielami przedszkolnymi i mają na celu wsparcie edukacji na tym etapie. Słowa wszystkich piosenek na płycie zostały napisane przez tę samą osobę: Urszulę Kozłowską, autorkę wielu rymowanych książeczek dla dzieci. Za muzykę odpowiadał Jerzy Zając, zaś wykonanie powierzono grupie przedszkolaków.

Płyta jest bardzo różnorodna, zawiera wartościowe teksty, jednak muszę przyznać, że przy pierwszym słuchaniu nie wpadła nam w ucho żadna piosenka. Na płycie brakuje oczywistego hitu, jednak myślę, że jeśli dziecko jest już na tyle duże, aby wsłuchać się dokładnie w teksty piosenek, odnajdzie w nich siebie i swoje codzienne przeżycia. Chociaż nie zachwyca na początku, płyta z pewnością zyskuje przy ponownym przesłuchaniu. Myślę, że to wartościowa pozycja dla każdego przedszkolaka. Bardzo rzadko zdarza się, że płyta dla dzieci zawiera oryginalnie napisane i skomponowane utwory, dlatego warto wspierać takie inicjatywy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze