'Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki' -recenzja

Tytuł: Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Autorzy: Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa

Ocena: 5/5


Opinia:

„Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu" autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich to ulubiona pozycja mojego rocznego syna. Codziennie czytam mu kilka wierszyków z tej książki. Rymowanki zawarte w zbiorze są proste i krótkie i łatwo wpadają w ucho. Zawierają powtarzalne onomatopeje, które pozwolą nawet najmłodszym zapoznać się z popularnymi w języku polskim wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi.
Pozycja podzielona jest na dwie części. W obu wierszyki ułożone są alfabetycznie. Pierwsza część zawiera proste głoski, z wykluczeniem r", którego wymówienie sprawia niektórym dzieciom trudność, natomiast druga przeznaczona jest już dla bardziej zaawansowanych. Każdy wierszyk ma cztery wersy i towarzyszy mu obrazek. Książka ma twardą oprawę, ale dzięki cienkim kartkom nie zabiera dużo miejsca i łatwo ją wziąć ze sobą w podróż. 

Książkę otwiera przyjemny wierszyk o głodzie:

„Am-am-am, am-am-am,

na śniadanie kaszkę mam. 

Am-am-am, am-am-am,

kaszkę chętnie zjadam sam."

Pozostałe wierszyki są równie łatwe do zapamiętania. Frajdę przy czytaniu ma nie tylko mój syn, ale i jego 4-letnia siostra, która wielu wierszyków nauczyła się na pamięć. Polecam tę pozycję każdemu, komu zależy na rozwinięciu zdolności logopedycznych i pamięci latorośli. Myślę, że ta książka z pewnością zainteresuje dzieci do co najmniej szóstego roku życia.Prześlij komentarz

0 Komentarze